Foninė hipertenzija. Hipertenzinė retinopatija | mlsprendimai.lt


Straipsniai Ligos aprašymas Tai arterinės hipertenzijos sukelta komplikacija - tinklainės kraujagyslių pokyčiai dėl kraujagyslių spazmo kaip atsakas į pakilusį kraujo spaudimą ar jų sklerotiniai pakitimai dėl lėtinio kraujo spaudimo padidėjimo.

Ligos vystymosi prevencija Retinopatiją ir jos pasekmes galima išvengti tik visiškai gydant tokias ligas kaip hipertenzija, diabetas, aterosklerozė, kraujo ir inkstų ligos, nėštumo nefropatija ir sužalojimai. Norint išvengti priešlaikinių kūdikių regėjimo sutrikimų, naudojami metodai nėštumui išsaugoti ir priešlaikinio gimdymo rizikos veiksniams nustatyti. Vaikai, turintys naujagimių retinopatiją, yra okulistui iki pilnametystės.

Simptomai Simptomai nebūna išreikšti, dažnai sergantysis arterine hipertenzija jokių nusiskundimų neišsako, tačiau ištyrus oftalmoskopu, atpinkami pakitimai. Kitais atvejais pasireiškia regėjimo aštrumo susilpnėjimas, atsiranda migla akyse, kuri tai užeina tai praeina. Kartais įtemptai dirbant ir pavargus akims, staiga dingsta rega, bet po kurio laiko tai praeina.

foninė hipertenzija hipertenzijos medicininė pagalba

Kiek dažniau pasireiškia galvos skausmas, kuriam aprimus, rega kurį laiką suprastėja. Diagnostika Hipertenzinė retinopatija nustatoma tik akių gydytojui atlikus aftalmoskopiją kas mėn. Visi šie tinklainės pokyčiai įvertinami ir nustatomas akių pažeidimo laipsnis.

foninė hipertenzija mankštos pratimai sergant hipertenzija

Pagal šiuos pažeidimo požymius sprendžiama, kiek pakankamai koreguojamas arterinis kraujo spaudimas. Gydymas Svarbiausia koreguoti aukštą arterinį foninė hipertenzija spaudimą.

Atlikti akių dugno tyrimą kas mėn.

foninė hipertenzija geriausia knyga apie sirdies sveikata

Tinkamai koregavus arterinę hipertenziją, akių pakenkimas progresuoja lėčiau. Kai akių dugno pakenkimas yra arti geltonosios dėmės, tai gydoma lazerine fotokoaguliacija, siekiant sumažinti apakimo riziką.

Virginijus Šapoka Vilniaus Universitetas Medicinos fakultetas Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas.