Pooperacinė hipertenzija. Širdies abliacijos esmė: indikacijos, kaip yra pooperacinis laikotarpis - Hipertenzija November


pooperacinė hipertenzija

Katarakta;Fakoemulsifikacija;Kataraktos operacijos sėkmingumas;Užpakalinės kapsulės drumstis;Cataract;Phacoemulsification;Cataract surgery success rate;Posterior capsule opacification Abstract: Katarakta yra viena iš pagrindinių akies ligų, sukeliančių regos suprastėjimą arba visišką praradimą. Šio darbo tikslas — išanalizuoti šunų ir kačių kataraktą bei su ja susijusias akių ligas, jų gydymo būdus, įvertinti kataraktos chirurginio gydymo pooperacinė hipertenzija.

Kataraktai gydyti dar nėra efektyvaus medikamentinio gydymo. Pagrindinis kataraktos gydymas yra chirurginis — fakoemulsifikacijos technika.

Mūsų tyrimo metu buvo ištirti 34 katarakta sergantys pacientai, iš jų 8 katės ir 26 šunys. Visiems pacientams atliktas klinikinis akių tyrimas, įvertintas jų tinkamumas kataraktos chirurginiam gydymui. Iš visų į tyrimą įtrauktų pacientų 1 katė ir 13 šunų buvo netinkami kandidatai kataraktos chirurginiam gydymui.

Daugelis tik taip įsivaizduoja šią sritį. Tačiau tai tik viena dalis kineziterapijos — srities, su kuria susiduriama nuo gimimo iki senatvės. Ir sprendžia ji problemas, apie kurias dažnas nė nepagalvoja: nuo išsėtinės sklerozės iki plaučių uždegimo, nuo ginekologinių ligų iki depresijos ir net vėžio ar jo gydymo sukeltų komplikacijų prevencijos. Anot jos, kineziterapija yra kelias į ligų gydymą, įsisenėjusių sutrikimų šalinimą ir sveikatos gerinimą.

Kataraktos chirurginis gydymas buvo atliktas 6 katėms ir 12 šunų. Po operacijos buvo vertinamos komplikacijos bei akių funkcijos atsistatymas.

Šią patologiją turinčius vaikus nuolat turi prižiūrėti gydytojai gastroenterologai, endoskopuotojai, chirurgai. Pastarieji jau keletą dešimtmečių ieško naujų ir efektyvesnių chirurginių metodų operuoti mažų vaikų kepenų kraujagysles. Lapkritį dviem vaikams, sergantiems portine hipertenzija pirmąkart Vaikų ligoninėje, dalyvaujant VUL Santaros klinikų angiochirurgams Mariui Gutauskui, Gediminui Vaitėnui, Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vadovui doc. Gilvydui Verkauskui ir Rusijos vaikų klinikinės ligoninės Mikrochirurgijos skyriaus Portinės hipertenzijos poskyrio vaikų  chirurgams dr. Maksimui N.

Dažniausiai iš karto po operacijos pasitaikanti komplikacija šunims ir katėms yra pooperacinė hipertenzija, o vėlesniu pooperaciniu laikotarpiu pasireiškianti komplikacija abiejų rūšių gyvūnams — užpakalinės lęšio kapsulės drumstis. Iš visų operuotų pacientų pooperacinė hipertenzija funkcija atsistatė proc.

pooperacinė hipertenzija

Kataraktos operacijos sėkmingumas X klinikoje 94 proc. Cataract is one of the most common ocular disorder affecting lens transparency and vision loss.

pooperacinė hipertenzija

The main goal was to analyze cataract and cataract related ocular diseases in dogs and cats, treatment of cataract, and to assess cataract surgical treatment success rate.

There is no effective medical treatment of cataract.

pooperacinė hipertenzija

Surgical correction — phacoemulsification - is the main treatment of choice in cataract patients. In total, there were thirty four cataract patients evaluated, eight of them were cats and twenty six of them were dogs.

Kineziterapija – gydymas judesiu, gelbstintis ne tik po traumų - mlsprendimai.lt

All of their eyes were clinically examined, the evaluation if they are suitable candidates for surgery was made. One cat and thirteen dogs were not suitable candidates for cataract sugery.

pooperacinė hipertenzija

The cataract surgery was done for six cats and twelve dogs. The complications after cataract surgery and outcome of phacoemulsification were evaluated. The most common complication immediately after surgery for dogs and cats was postoperative hypertension, the most common long-term complication after cataract surgery for dogs and cats was posterior capsule opacification.

Prieš procedūrą pacientas yra raminamas ir vietinė anestezija punkcijos srityje. Kitas yra širdies radijo dažnio abliacija: Arterijos prieigai galima pasirinkti dešinę ar kairiąją šlaunies arteriją ar radialinę arteriją. Laivo punkcijos plotas sterilizuojamas naudojant antiseptinį tirpalą ir padengtas steriliomis medžiagomis.