Hipertenzijos žodynas, dekapituota hipertenzija


Apopleksija - kraujo išsiliejimas į smegenis, sukeliantis paralyžių.

Audinių bankas - viešoji arba privačioji įstaiga, atliekanti audinių ir ar ląstelių apdorojimą, konservavimą, saugojimą, utilizavimą, kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

Citomegalijos virusas CMV - herpes šeimos virusas, sukeliantis citomegaliją, kai seilių liaukose, o kartais ir vidaus organuose, smegenyse atsiranda didelių ląstelių su būdingais intarpais branduoliuose. Hipertenzijos žodynas dažnai susergama po ilgo ar glaudaus bendravimo su užkrėstu žmogumi; perpilant viruso nešiotojo kraujo; transplantuojant organus; lytiniu santykių metu.

Patekęs į žmogaus organizmą, CMV būna jame visą gyvenimą ir išsiskiria su seilėmis, šlapimu, išmatomis, pienu.

Chemoterapija - tai piktybinių navikų gydymas medikamentais, slopinančiais vėžio ląstelių dauginimąsi ar sukeliančiais negrįžtamų pokyčių jose. Cukrinis diabetas cukraligė - tai liga, sukeliama absoliutaus ar santykinio insulino trūkumo, dėl to sutrinka medžiagų, pirmiausiai angliavandenių, apykaita.

hipertenzijos žodynas hipertenzija 14 diena gali

Trūkstant insulino, gliukozė negali patekti į audinių ląsteles, todėl kraujyje padidėja gliukozės kiekis. Cukrinis diabetas pažeidžia akis, inkstus, periferines galūnių kraujagysles ir nervus, širdies bei smegenų kraujagysles.

Depresija Tai nuotaikos sutrikimas, kuriam būdinga liguistai prislėgta, liūdna nuotaika, sulėtėjęs mąstymas, energijos stoka, prislopinti judesiai ir kalba.

Gryna lietuvių kalba

Dirbtinės kepenys - kepenų pakaitinės terapijos aparatas - mechaninė detoksikacijos sistema, pagrįsta albuminų dialize.

Dirbtinis inkstas - hemodializės aparatas, prijungiamas prie ligonio kraujotakos sistemos.

hipertenzijos žodynas aromaterapinis hipertenzijos gydymas

Dializė taikoma tada, kai savi inkstai nebesugeba apvalyti organizmo nuo medžiagų apykaitos produktų, pašalinti vandens pertekliaus, palaikyti normalios organizmo šarmų ir rūgščių, elektrolitų pusiausvyros.

Donoras - lot. Žmogus, kurio audinių, ląstelių ir ar organų paimama transplantacijai jam esant gyvam arba po jo mirties ir kuris yra įregistruotas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre. Efektyvus donoras - miręs žmogus, iš kurio paimta transplantacijai bent vienas audinys ar organas.

Eksplantacija - organo išėmimas iš donoro kūno. Elektroencefalografija - galvos smegenų biosrovių užrašymas elektroencefalografu.

hipertenzija

Eritrocitai - tai disko formos, abipus įgaubtos, netekusios branduolio raudonosios kraujo ląstelės. Hemodinamika - kraujo judėjimas širdies ir kraujagyslių sistemoje. Hemoglobinas - raudonųjų kraujo kūnelių dažomoji medžiaga, pernešanti deguonį. Hepatitas - kepenų uždegimas. Ši infekcija sukelia kepenų pažeidimą, kuris gali progresuoti ir sukelti kepenų cirozę kepenų randėjimą ar kepenų vėžį. Išorinėje sausoje aplinkoje ne žmogaus organizme šis virusas gali išgyventi iki 10 dienų.

hipertenzijos žodynas hipertenzijos eigos išvada

HBV gali būti perduodamas per kontaktą su infekuotais organizmo skysčiais - krauju, seilėmis, sperma, makšties išskyromis ir krūties pienu. Hepatitu B užsikrėsti galima lytinių santykių metu ar naudojantis instrumentais, užterštais infekuoto žmogaus krauju, per kraujo ar kraujo produktų perpylimus šiuo metu tai rečiausia užsikrėtimo formadarant tatuiruotę ar naudojant infekuoto asmens hipertenzijos žodynas, dantų šepetėlį.

Kai kurie žmonės užsikrėtę hepatitu B niekuo nesiskundžia.

Kai kuriems pasireiškia į gripą panašūs simptomai, įskaitant nuovargį, apetito praradimą, vėmimą, karščiavimą, silpnumą, lengvus pilvo skausmus. Retesni simptomai: tamsus šlapimas ir odos bei akių obuolių pageltimas "gelta". Hipertenzijos žodynas būdas patvirtinti ligos diagnozę - atlikti kraujo tyrimą. Hipertenzija - kraujospūdžio padidėjimas.

Start Page Hipertenzijos žodynas Hipertenzijos žodynas Esta historia se repite a menudo. De seguro conoces a alguien en tu entorno familiar, laboral o social que haya sido diagnosticado como hipertenso y la vida les cambia. A veces las personas se resisten a aceptar que tienen la presión arterial elevada, pues no se experimenta ningún síntoma, pero finalmente se convencen que ignorarlo puede ser peor que aceptarlo. Kelerių metų vaikui jau galima duoti naudotis išmaniuoju telefonu ar planšete?

Imunitetas - organizmo atsparumas tam tikroms genetiškai svetimoms medžiagoms antigenams. Imuninė sistema kovoja su persodintais organais ir audiniais - tuomet vyksta audinių atmetimo reakcija, todėl po treniruoklių salėje treniruojama hipertenzija skiriama vaistų, kurie slopina imunitetą.

 • Hipertenzija 3 laipsniai liaudies gynimo ir
 • Hipertenzijos žodynas
 • Kas yra Hipertenzija ? Žodžio Hipertenzija reikšmė
 • Звук был совершенно новым - глубинным, зловещим, нарастающим, похожим на змею, выползающую из бездонной шахты.

Transplantuojant svarbu, kad donoro ir recipiento audiniai būtų kuo panašesni, todėl prieš transplantaciją atliekami audinių tapatumo testai. Donoro organai persodinami tik imunologiškai tapačius audinius turintiems žmonėms. Imunosupresantai - vaistai, slopinantys organizmo gynybą, kad pastaroji i persodintą organą nereaguotų kaip į svetimkūnį. Infarktas - riboto plotelio audinio žūtis, sutrikus jo aprūpinimui krauju. Infekcija - už si krėtimas ligos mikrobais, užkratas. Inkstas - porinis šlapimo skiriamasis organas, kuris ne tik reguliuoja vandens ir druskų kiekį organizme, bet ir išvalo kraują nuo kenksmingų medžiagų, pašalindamas jas su šlapimu.

Kadaverinis donoras - miręs asmuo, kurio audiniai ir organai buvo paimti transplantacijai.

Hipertenzijos žodynas

Kardiograma - grafiškas širdies judesių atvaizdas. Kasa - tai antra pagal dydį organizmo liauka, atliekanti dvi svarbias funkcijas: virškinimo ir endokrininę gamina hormonus, kurių svarbiausias yra insulinas. Kaulų čiulpai - akyta medžiaga, esanti kaulų ertmėse. Krūtinkaulio, klubikaulio, kaukolės kaulų, šonkaulių čiulpuose susikaupusios vadinamos kamieninės ląstelės.

 1. Kosulys dusulys hipertenzija
 2. Kada vartoti kūdikio aspiriną ​​širdies sveikatai
 3. hipertenzija - Lietuvių-Anglų Žodynas - Glosbe
 4. Žodynas | Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos
 5. К счастью, поскольку сотрудникам шифровалки приходилось иметь дело с огромным количеством достаточно неопределенных материалов, они разработали сложную процедуру так называемого неортодоксального поиска.
 6. Hipertenzija naujos gairės
 7. Я не хотел, чтобы ты узнала об этом .
 8. Vitaminų B ir hipertenzijos kompleksas

Joms dauginantis ir bręstant nuolat gaminasi naujos ląstelės, patenkančios į kraujo apytakos sistemą ir atliekančios įvairias funkcijas. Leukocitai, kovojantys su infekcijomis; eritrocitai, pernešantys į audinius deguonį ir pašalinantys iš jų medžiagų apykaitos produktus; trombocitai, dalyvaujantys kraujo krešėjime.

Kepenys - stambiausia virškinimo liauka. Kepenyse gaminama tulžis, baltymai, vitaminai, geležis, kaupiamos kai kurių medžiagų atsargos, nukenksminami medžiagų apykaitos produktai, kai kurie vaistai, alkoholis, apvalomas iš žarnų atitekėjęs kraujas. Klinikinė mirtis - konstatuojama nuo to momento, kai sustoja kvėpavimas, nebėra širdies bei galvos smegenų veiklos.

Požymiai: nėra sąmonės, nekvėpuoja, neužčiuopiamas pulsas, platūs vyzdžiai, oda melsva ar pilkai blyški. Koma - kunki būklė, kai pacientas netenka sąmonės, jam išnyksta refleksai, sutrinka kitos gyvybinės funkcijos, tačiau jis nėra miręs.

hipertenzijos žodynas po hipertenzijos, žemas kraujospūdis

Kraujas - raudonas kraujotakos skystis, maitinantis audinius. Kraujas aprūpina organizmo ląsteles deguonimi, maisto ir kitomis medžiagomis, išgabena iš audinių anglies dvideginį ir kitus medžiagų apykaitos produktus, dalyvauja apsauginėse reakcijose.

Ląstelės - kraujodaros kamieninės ląstelės, išgaunamos hipertenzijos žodynas suaugusio žmogaus arba placentos ar placentinio kraujo po vaiko gimimo.

Smulkiausios organizmo dalelės; pagrindinis gyvos struktūros vienetas. Leukocitai - baltosios kraujo ląstelės.

 Не обращайте на него внимания, - засмеялась.  - Он просто расстроен. Но он получит то, что ему причитается.

Leukocitai gaminasi ir bręsta kaulų čiulpuose, limfiniuose organuose bei limfoidiniame audinyje blužnyje, limfmazgiuose. Limfa - iš kraujo plazmos audiniuose susidarantis bespalvis tirštas skystis, tekantis gyslomis ir tarp ląstelių.

Sveikatos receptai. Padidėjęs kraujospūdis: kaip išsaugoti sveikatą

Limfmazgis - tai žmogaus limfinės sistemos dalis. Organas, kuriame susidaro limfocitai hipertenzijos žodynas iš limfos šalinami svetimkūniai.

hipertenzijos žodynas Alternatyvioji medicina. hipertenzijos gydymas

Limfinė sistema labai svarbi patekus į organizmą infekcijai, svetimam baltymui ar pan. Dėl to gali padidėti vienas ar keli limfmazgiai. Dažnai specialaus gydymo neprireikia - padidėjimas praeina savaime, pasveikus nuo pagrindinės ligos. Meningitas - tai infekcinė nervų sistemos liga, labiausiai pažeidžianti minkštuosius smegenų dangalus ir lemianti jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus.